A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها

امنیت شبکه چیست؟

Network security یا امنیت شبکه به مجموعه‌ای از قوانین گفته می‌شود که به‌منظور حفاظت از داده‌های رایانه‌ای طراحی شده‌اند. حفظ اطلاعات سازمانی بسیار حائز اهمیت است. همچنین تنها دقایقی قطع شدن شبکه خسارت‌های بسیاری زیادی به سازمان‌ها وارد می‌کند. به همین منظور هر سازمانی باید به دنبال چاره‌ای برای امنیت شبکه باشد تا در مقابل تهدیدهای مختلف سایبری در امان بماند. در واقع امنیت شبکه با ایجاد یک زیرساخت برای دستگاه‌ها، برنامه‌ها، کاربران و برنامه‌های کاربردی به شیوه‌ای مطمئن، سارقان را در برابر هرگونه دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده از اطلاعات منع می‌کند.

راهکارهای شبکه

راهکارهای شبکه به منظور حفاظت از شبکه کامپیوتری و اطلاعات موجود در آن فراوان هستند. از مهم‌ترین انواع امنیت شبکه می‌توان به:

  • نگهداری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها
  • فایروال یا دیوارهای آتش
  • IPS یا سیستم‌های جلوگیری از نفوذ
  • شبکه خصوصی مجازی (VPN)

اشاره کرد.

نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها

همان‌طور که اشاره کردیم شبکه حیاتی‌ترین و مهم‌ترین قسمت یک سازمان است. تمامی اطلاعات مربوط به یک سازمان در شبکه ذخیره می‌شود و اختلال در آن، ضررهای زیادی وارد می‌کند و ممکن است داده‌های دیتاسنتر از بین برود. اختلال در سرورها به‌اصطلاح down شدن سرورها، کل شبکه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و کارهای روزانه را تعطیل می‌کند. یک تیم نگه‌داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها شما را از بابت امنیت شبکه خاطرجمع می‌کند. با داشتن تیم پشتیبانی از سلامت و امنیت شبکه کامپیوترهای خود مطمئن خواهید شد.

تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها چه وظایفی دارد؟

تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها زیرساخت‌های لازم را تأمین می‌کند و باقدرت تحلیل و حل مسئله خیلی خوبی که دارد، در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات سرور را عیب‌یابی و حل می‌کند. این تیم حتی در شب نیز آماده کار است و با تلاش‌های شبانه‌روزی خیلی سریع مشکل سرور را حل می‌کند.

داشتن دانش خوبی از سیستم‌عامل‌های مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک در زمینه پیکربندی، نصب و تعمیر آن، از ویژگی تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها است. همچنین تیم پشتیبانی از سرور سرعت سرور را افزایش می‌دهد تا کاربر بتواند کارهای خود را بدون توقف انجام دهد. سرعت کند و اختلال پی‌درپی در سرور، کاربران را برای استفاده از آن سرور بی‌انگیزه می‌کند.

خدمات تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها

خدمات تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها شامل موارد متفاوتی است. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

پشتیبانی ۲۴ ساعته / ۷ روزه

کارشناسان یا مهندسان شبکه به‌صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته از سرورهای شما پشتیبانی می‌کنند. یعنی در زمانی که سرور دچار اختلال گردد، در کمترین زمان ممکن اختلال را شناسایی کرده و آن را برطرف می‌کنند.

عیب‌یابی سرور

پس از برطرف‌کردن مشکل سرور، تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها به دنبال دلیل اختلال می‌گردند. با بررسی علت بروز مشکل، از وقوع دوباره آن جلوگیری می‌کنند. عیب‌یابی باعث پایداری سرور می‌شود.

سرویس و به‌روزرسانی

تیم پشتیبانی نرم‌افزارهای شبکه را همراه با فناوری‌های جدید به‌روزرسانی و سرویس می‌کنند.

بک‌آپ (پشتیبانی) داده

پشتیبانی از داده‎ها یک امر بسیار مهم است. در زمان‌هایی که یک اختلال گسترده باعث ازبین‌رفتن داده‌های سرور به‌صورت کلی می‌شود. تنها بک‌آپ‌گیری از داده‎ها و اطلاعات سرور است که از واردشدن خسارات زیادی به سازمان جلوگیری می‌کند. تیم نگه داری و پشتیبانی فنی سرورها و سرویس‌ها به‌موقع پشتیبان‌گیری‌ها را انجام می‌دهد و از بروز مشکلات و اتفاقات ناگوار پیش‌بینی نشده پیشگیری می‌کند.

samira andisheh

samira andisheh

چای هوشمند

با تیمی نخبه، چابک و خلاق آماده‌ایم تا جهانی هوشمند برایتان خلق کنیم.چشم انداز ما کسب و کاری هوشمند برای شماست.