طراحی سایت فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و اجرای وب سایت است. هر صفحه وب‌ عناصر مختلفی دارد و  نقش طراح سایت کار بر روی هر یک از عناصر به صورت هدفمند است.

در دنیای امروز همه مشاغل در تلاش اند تا در تمام ساعات شبانه روز حضور آنلاین داشته باشند تا دسترسی بهتری برای مشتریان خود ایجاد کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف داشتن وب سایت مناسب است. وب سایتی که از نظر بصری زیبا و کارآمد باشد و در عین حال به سادگی معرف کسب و کار سایت های فروشگاهی یا خدمات سایت های سازمانی باشد و به طور خلاصه، بستر یک تجربه کاربری مناسب را ایجاد کند در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در خصوص طراحی سایت بدانیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و اجرای وب سایت است. هر صفحه وب‌ عناصر مختلفی دارد و  نقش طراح سایت کار بر روی هر یک از عناصر به صورت هدفمند است. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربران بعد از ورود به وب سایت به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و از نظر بصری دلپذیر به نظر برسد. هدف نهایی از طراحی سایت ایجاد تجربه کاربری خوب است.

طراحان وب چه کاری انجام می دهند؟

طراحان وب با مهارت و تخصص خود هویت برند را در عناصر طراحی وب سایت به تصویر می کشند.

طراحان سایت با استفاده از دانش برنامه‌نویسی و طراحی گرافیکی وب سایت های مشتریان را ایجاد می نمایند

با در نظر گرفتن نیازهای مشتری، و تارگت های اصلی فروشگاه یا سازمان چیدمان وب سایت را با تکیه بر و دانش فنی ایجاد می کنند.

یک طراحی وب حرفه ای کمک می کند تا بستر مناسبی هم برای مخاطبان و هم برای موتور جستجو ایجاد شود.

طراحی سایت | چای هوشمند

طراحی سایت و نقش کلیدی آن در دنیای کسب و کار امروز

به طور معمول یک طراح سایت به نکات کلیدی  از UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) اشراف دارد در نتیجه می تواند یک فضای بصری عالی خلق کند.

❇️طراحی سایت می تواند نحوه صحبت برند شما با مخاطبان را تغییر دهد.

❇️در حداقلی ترین زمان ، اصلی ترین نیازهای مشتری را رفع نماید.

❇️ایجاد تاثیر اولیه آسان تر

❇️طراحی سایت اگر اصولی انجام شود در ایجاد یک تاثیر اولیه بسیار موثر است.

❇️وب سایت شما نشان دهنده نام تجاری شما است و زمانی که بر طراحی وب تمرکز می کنید، اولین تاثیر قدرتمند را ایجاد کنید.

رتبه بندی بهتر گوگل

طراحی وب دارای عناصر متنوعی است که می تواند به وب سایت شما رتبه بهتری در گوگل بدهد. برخی از این عناصر عبارتند از خوانایی، سازگاری با موبایل، سرعت وب سایت، نقشه سایت، ساختار URL و ناوبری وب سایت.

عناصر بصری

عناصر بصری گرد هم می آیند و یک موضوع برای وب سایت شما تعیین می کنند، که در صورت درست کردن آن تأثیر زیادی بر بازدیدکنندگان می گذارد. بسیار مهم است که هر عنصر از یکدیگر تعریف کند و به جای آشفتگی، هماهنگ به نظر برسد. عناصر بصری عبارتند از:

?فونت ها

?رنگ ها

?شکل ها

?چیدمان

?نمادها

?لوگوها

?تصاویر

?ویدیو

ابزارهای مختلف طراحی وب چیست؟

ابزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد. در ادامه برخی از محبوب ترین ها را معرفی می کنیم.

?وردپرس

وردپرس محبوب ترین CMS برای ایجاد وب سایت هایی با تم های جذاب است. همچنین شامل پلاگین های و افزونه های مختلف است که در سریع ترین زمان نیازهای طراحان وب را رفع می کند.

?Wix

یک ابزار شناخته شده برای ساخت وب سایت، Wix بهترین انتخاب برای طراحان وب است که در کدنویسی مهارت کافی ندارند. می توانید از یک ویژگی ساده کشیدن و رها کردن برای ایجاد یک طرح مورد نظر خود استفاده کنید.

?Squarespace

Squarespace بیش از صد قالب وب‌سایت دارد که می‌توانید از آنها برای ایجاد طرح‌بندی‌های خود در حین دستکاری عناصر بصری استفاده کنید.

?Shopify

Shopify یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های ویترینی است که به شما امکان می‌دهد فروشگاه‌های دیجیتالی با SSL تأیید شده برای مشاغل ایجاد کنید.

سخن آخر

یکی از خدمات ما در اسمارت تی طراحی سایت است و همه تلاش ما ایجاد یک سایت کاربردی با رعایت تمام استاندارهای موجود در این زمینه است. اگر نیاز به طراحی سایت فروشگاهی یا سازمانی دارید روی کمک همکاران ما در اسمارت تی حساب کنید.

samira andisheh

samira andisheh

چای هوشمند

با تیمی نخبه، چابک و خلاق آماده‌ایم تا جهانی هوشمند برایتان خلق کنیم.چشم انداز ما کسب و کاری هوشمند برای شماست.