A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

رایانش ابری

راهکارهای شبکه رایانش ابری

Cloud Computing یا همان رایانش ابری مربوط به خدمات میزبانی ارائه شده از طریق اینترنت می‌شود. در نتیجه استفاده از این سرویس، منابع انعطاف‌پذیر و نوآوری سریعی را به همراه دارد. این خدمات رایانه‌ای شامل ذخیره سازی، شبکه، نرم‌افزار، سرورها و غیره می‌شود.

شما برای استفاده از خدمات ابری، هزینه‌ای پرداخت می‌کنید که در نتیجه باعث کاهش دیگر هزینه‌های عملیاتی شبکه‌تان شود. هنگامی که با هر دستگاهی از این فناوری استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق یک اینترنت امن به‌تمامی اطلاعات موجود در ابر دسترسی داشته باشید.

در این فناوری برای میزبانی از داده‌ها، از یک فضای خارجی استفاده می‌شود. با وجود این فضای خارجی دیگر نیازی به استفاده از هاردهای فیزیکی برای میزبانی از داده‌ها نیست. علاوه بر موارد گفته شد، رایانش ابری، سرعت بالایی برای پردازش داده‌ها ارائه می‌دهد. همچنین، امکان تغییر در داده‌ها، ذخیره‌سازی و به‌اشتراک‌گذاری آنها وجود دارد.

موارد استفاده از این سرویس، برای مدیریت ارتباط با مشتری، منابع انسانی، حسابداری و کنترل موجودی است. سرویس رایانش ابری روشی مقیاس‌پذیر را برای ارائه نرم‌افزار و آماده‌سازی نسخه پشتیبان استفاده می‌کند.

مزایای سرویس رایانش ابری

به دلیل مزایایی که این سرویس نسبت به روش‌های سنتی دارد، بسیاری از کسب‌وکارها برای شبکه خود از این سرویس IT استفاده می‌کنند. در ادامه به برخی از مزایا اصلی آن می‌پردازیم.

هزینه

هنگامی که سرویس رایانش ابری را خریداری می‌کنید، دیگر نیازی به خرید سرورها و تجهیزات دیگری نیست. علاوه بر تجهیزات و سرورها، استخدام نیروهای IT برای پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات، آماده‌سازی فضایی با سیستم خنک‌کننده و هزینه‌های برق، از جمله هزینه‌هایی است که در صورت نبود این سرویس باید پرداخت کنید. ولی به دلیل حذف‌شدن این هزینه‌ها، بسیاری از کسب‌وکارها به آن روی آورده‌اند.

 عملکرد

این سرویس به دلیل اجراشدن در دیتاسنتر بزرگ و امن، عملکرد خوبی از سوی خود نشان می‌دهد. اگر هر زمانی به‌روزرسانی نیاز باشد، به طور اتوماتیک به‌روز می‌شود. به همین دلیل، همیشه بهترین عملکرد و سرعت را از خود نشان می‌دهد.

پشتیبان‌گیری

یکی از دلایلی که این سرویس را به یکی از امن‌ترین روش‌های پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات تبدیل کرده است، ویژگی پشتیبان‌گیری است. در این سرویس، شما همیشه امکان بازیابی و بک‌آپ‌گیری از اطلاعات ذخیره شده خود را دارید.

امنیت

برخی از ارائه‌دهندگان این سرویس، از یک سری سیاست‌ها و فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که باعث بالارفتن میزان امنیت شبکه می‌شود. امنیت بالا در سرویس‌های ابری باعث جلوگیری از ورود هرگونه حملات مخرب می‌شود.

مقیاس‌پذیری

مقیاس‌پذیری سرویس‌های ابری به شما امکان کم‌وزیاد کردن منابع را می‌دهد. به طور مثال، در هنگامی به بازدید بالا از سایت خود مواجه می‌شوید، سرویس ابری به طور خودکار پهنای باند را افزایش می‌دهد. در صورت کاهش بازدید نیز، پهنای باند را کم می‌کند.

سرعت

راه‌اندازی سرویس‌های ابری بسیار سریع انجام می‌شود. برای نصب آنها تنها به چند کلیک نیاز است. این سرویس انعطاف‌پذیری بالایی دارد و در صورت نیاز کسب‌وکار شما، سرویس‌ها را به‌سرعت کم‌وزیاد می‌کند.

انواع رایانش ابری

  • ابر عمومی (Pablic Cloud): در این نوع ابر، ساخت و منابع محاسباتی در اختیار یک شرکت است که برای آنها از یک شبکه عمومی استفاده می‌کند.
  • ابر خصوصی (Private Cloud): در این نوع ابر، از امکانات ابر عمومی هم می‌توان استفاده کرد. همچنین، به دلیل محافظت فایروال از اطلاعات، کنترل نسبت به داده‌ها و شبکه از دست نمی‌رود.
  • ابر ترکیبی (Hybrid Cloud): این نوع ابر، ترکیبی از ابرهای عمومی و خصوصی است. همچنین، نسبت به دو نمونه دیگر، انعطاف‌پذیری بیشتری داشته و امکانات زیادی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد.
samira andisheh

samira andisheh

چای هوشمند

با تیمی نخبه، چابک و خلاق آماده‌ایم تا جهانی هوشمند برایتان خلق کنیم.چشم انداز ما کسب و کاری هوشمند برای شماست.