A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

مشاوره طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی

راهکارهای شبکه؛ اجرای شبکه

بعد از طراحی شبکه کامپیوتری، یکی از اساسی‌ترین مراحل مورد نیاز برای هر مجموعه‌ای، اجرای شبکه کامپیوتری است. به همین دلیل، استفاده از زیرساختی درست برای اجرای شبکه، می‌تواند به کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت کار سازمان‌ها کمک کند. راه اندازی سرویس‌های اداری به آسانی در ارتباط اجزای سازمان کمک می‌کند.

در نتیجه اجرا شدن شبکه به شکلی صحیح، افزایش عمر تجهیزات، افزایش سرعت ارتباطات و کاهش قطعی‌های احتمالی به همراه خواهد داشت. همچنین، دریافت پینگ کمتر و تأخیر در ارسال و دریافت فایل‌ها و اطلاعات از دیگر نتایج اجرای درست شبکه است. استفاده از اصول درست مشاوره طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی و اجرای شبکه باعث، ارائه بهترین عملکرد در تمام اجزای شبکه می‌شود.

طراحی شبکه

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه را برای فرایند پیاده سازی شرکت‌های جدید استفاده می‌کنند. این کار باید قبل از نصب و راه اندازی شبکه انجام شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مرحله، طراحی شبکه اولین مرحله از کار به حساب می‌آید که باید قبل از اجرا انجام شود.

در طراحی شبکه باید دقت و تخصصی بالایی به کار گرفته شود. زیرا، در آینده باعث عملکرد هر چه بهتر شبکه و جلوگیری از ضرر و خرابی می‌شود. از آن جایی که شرکت‌ها وابستگی بالایی نسبت به شبکه‌شان دارند، اگر به درستی طراحی نشود، نه تنها سودی به همراه ندارد؛ بلکه به‌مرورزمان باعث ضرر به آن شرکت و سازمان می‌شود.

پیاده سازی

طراحی شبکه LAN به انتخاب دستگاه شما از جمله پل، هاب، سوئیچ و روتر بستگی دارد. پشتیبانی از پروتکل‌هایی مانند TCP و VOIP، قابلیت نگهداری و آسان شدن تنظیمات از جمله معیارهایی است که شما باید بر اساس آن، شبکه LAN را انتخاب کنید. مشاوره طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی از شبکه یکی از راهکارهای امنیتی به حساب می‌آیند.

وظیفه شبکه‌های رایانه‌ای، کمک به کاربران در برقراری ارتباط و اشتراک گذاری منابع است. نقش پیاده سازی در این مراحل نیز، کمک به کاربران در به اشتراک گذاشتن داده‌های پرونده‌ها است. یکی دیگر از مزایای پیاده سازی، اشتراک سخت افزار است که با این مزیت، کاربران امکان اشتراک گذاری اسکنر، چاپگر، هارد دیسک، CD-Rom و غیره را دارند.

پشتیبانی

پشتیبانی شبکه، به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در بخش خدمات شبکه‌های رایانه‌ای گفته شده که باعث رفع مشکل، حفظ و نگهداری شبکه می‌شود. ممکن است مشکلاتی برای این شبکه‌ها به وجود بیاید. این مشکلات شامل مشکلات سخت افزاری مانند سرورها، کامپیوترها، ماشین‌های اداری، تجهیزات امنیتی شبکه و غیره؛ مشکلات زیرساختی مانند ترانک شبکه، پچ پنل، رک و غیره؛ مشکلات نرم افزاری نیز مانند نرم افزار کلاینت، سرور و سیستم عامل است. به ترتیب مشاوره طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی از شبکه در این مراحل اولویت دارند.

این روزها به دلیل نفوذ روز افزون فناوری در شبکه‌های کامپیوتری در کسب و کارها، سازمان‌ها و شرکت‌ها برای نگهداری از این سیستم‌ها و تجهیزات به مشکلات بر می‌خورند. زیرا بسیاری از آنها دانش و اطلاعات کافی در زمینه پشتیبانی از سیستم‌های رایانه‌ای را نمی‌دانند. از طرفی، افراد متخصص در این زمینه نیز، تعداد محدودی داشته و معمولاً استخدام آنها هزینه بالایی دارد.

به همین دلیل، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها، از شرکت‌های ارائه دهنده سرویس پشتیبان شبکه کمک می‌گیرند.

وظایف کارشناسان پشتیبانی شبکه

کارشناسانی که در شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های مشاوره طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه مشغول به کار هستند، وظایفی دارند. این وظایف عبارت‌اند از:

  • شناسایی مشکلاتی که در شبکه موجود است.
  • درک نیازهای کاربران از شبکه رایانه‌ای و تجارت کارفرماها
  • آماده سازی گزارش‌هایی از وضعیت شبکه و تجهیزات مربوط به آن
  • آموزش دادن شبکه به کارکنان جدید
  • پشتیبانی از شبکه و سخت افزار
  • به‌روزرسانی امنیتی شبکه برای سازمان‌ها و شرکت‌ها
  • نظارت بر شبکه‌های کامپیوتری

این موارد برخی از وظایف اصلی یک کارشناس پشتیبانی است.

samira andisheh

samira andisheh

چای هوشمند

با تیمی نخبه، چابک و خلاق آماده‌ایم تا جهانی هوشمند برایتان خلق کنیم.چشم انداز ما کسب و کاری هوشمند برای شماست.