chatgpt

chatgpt

chatgpt|smarttea

در دنیای تکنولوژی و شبکه که امروزه با آن مواجه هستیم هر روز در حال تغییر است. هوش مصنوعی یکی از تغییراتی بزرگی است که در زندگی بشر از طریق تکنولوژی کمک بسیاری می‌کند. هوش مصنوعی دارای داده‌های بسیاری از موضوعات مختلف است و در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند بسیار مفید واقع شود. استفاده از هوش مصنوعی در کشورهای پیشرفته به‌قدری در حال پیشرفت است که امروزه در ربات‌هایی که بسیار شبیه انسان‌ها است استفاده می‌شود.

این ربات‌ها با استفاده از هوش مصنوعی دارای تمام عواطف و اطلاعات موردنیاز برای ارتباط با انسان‌ها را داراست و امروزه بسیاری از انسان‌ها از آن به‌عنوان یک دوست، خدمتکار و یا حتی شریک عاطفی خود استفاده می‌کنید.

هوش مصنوعی چت جی پی تی امروزه سروصدای زیادی به پا کرده است و جدیدترین اثر هوش مصنوعی در دنیای شبکه است.chatgpt  نوعی هوش مصنوعی است که می‌تواند به سؤالات شما پاسخ دهد و در زمان بروز مشکل راه‌حل مناسب را برای شما فراهم کند.

با استفاده از این هوش مصنوعی شما می‌توانید هر آنچه می‌خواهید نظیر یک برنامه ورزشی، کدهای یک‌زبان برنامه‌نویسی یا حل مشکلات آن و در دیگر زمینه‌ها از آهن استفاده کنید

در ادامه برای بررسی chatgpt  با اسمارت تی همراه شوید.Chatgpt در واقع آخرین قدم از سیستم هوش مصنوعی می‌باشد و با آن می‌توانید همانند یک انسان مکالمه داشته باشید و فراتر از صحبت‌کردن با یک ربات می‌باشد.

چت جیبیتی در سی نوامبر سال 2022 به‌عنوان یک نسخه بتا و آزمایشی بکار گرفته شد و پس از آن از اول فبریه سال 2023 به‌عنوان چت جی پی تی پلاس مورداستفاده عموم کاربران قرار گرفت.

این هوش مصنوعی تنها در روز اول بیش از پنج میلیون فالوور در توییتر دریافت کرد و امروزه بیش از صد میلیون یوزر فعال از این هوش مصنوعی در حال استفاده هستند و یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در دنیای شبکه و تکنولوژی است.

چت جی پی تی چگونه کار می‌کند؟

این هوش مصنوعی از زبان خاصی از AI  generative pre trained  استفاده می‌کند و باعث می‌شود که چت جی پی تی تمام اطلاعات از وب‌سایت‌های مختلف، کتاب‌ها یا مقالات تحقیقاتی و اطلاعات دیگر را در خود جا دهد.

زمانی که کاربری از این مدل هوش مصنوعی استفاده می‌کند با توصیف درخواست خود به او، هوش مصنوعی تمام داده موردنظر که برای شما مناسب است را برای شما بازیابی و ارائه می‌کند.

مزایای چت جی پی تی

کاربرد در کارهای مدیریتی و مالی

با استفاده از این مدل هوش مصنوعی شما می‌توانید در یک شرکت تجاری یا کسب‌وکار کوچک منابع و بودجه خود را مدیریت کنید.

همچنین در یک شرکت در صورت نیاز به یک آمار فروش، این مدل هوش مصنوعی برای شما نمودار موردنیاز را باتوجه‌به داده‌های که در اختیار آن می‌گذارید برای شما درست می‌کند و به شما جهت مدیریت مالی شرکت یا کسب‌وکار کمک می‌کند.

کاربرد در عرصة برنامه نوسی

برنامه‌نویسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های دنیای تکنولوژی استفاده می‌شود و دارای بخش‌ها و  زبان‌های مختلفی است. این زبان هر کدام چه در حوزة بک‌اند یا فرانت دارای دشواری‌های خاص خود هستند. با استفاده از چت جی پی تی می‌توانید یک اپلیکیشن یا وب‌سایت باتوجه‌به آنچه شما می‌خواهید کدنویسی کنید.

همچنین در صورت بروز هر گونه مشکل در نوشتار کدهای، چت جی پی تی می‌تواند مشکل شما را حل کند و مشکلی برای شما دیگر وجود نداشته باشد.

کاربرد در موسیقی و گرافیک

هوش مصنوعی باتوجه‌به گستردگی بسیاری که دارد می‌تواند برای شما برای هر سازی نت‌های یک آهنگ را برای شما تولید کند یا در صورت نیاز به هرگونه بیت برای متن موردنظر شما این کار را برای شما انجام می‌دهد.

چت جی پی تی می‌تواند برای هر تصوری که در ذهن شما وجود دارد در دنیای مجازی ایجاد کند و در فضاهای مجازی نظیر ردیت یا پینترست می‌توانید نمونه‌هایی از تصاویری که این هوش مصنوعی از افراد خاص طراحی کرده است را مشاهده کنید.

کاربرد در عرصة پزشکی

هوش مصنوعی با اطلاعات موجود می‌تواند برای شما باتوجه‌به سیستم بدن شما یکی رژیم غذایی و ورزشی مناسب ارائه دهد. همچنین با استفاده از مطالعه ویروس‌ها یا بیماری‌های مختلف می‌تواند راه درمانی پیدا کند.

در ماه اخیر این هوش مصنوعی توانست با مطالعه بیماری سرطان توانست یک واکسن پیشنهادی بری درمان این بیماری ارائه دهد که قدمی بزرگ در علم پزشکی است.

کاربرد در حوزة آموزشی و حل محاسبات

در بسیاری از مواقع به‌عنوان یک دانش‌آموز یا دانشجو ممکن است با مشکلاتی نظیر تکلیف دشوار یا نامفهوم بودن مطلبی روبه‌رو شده باشید؛ اما با استفاده از چت جی پی تی شما می‌توانید حل تکالیف دشوار خود  به او بسپارید و کاملاً صحیحی جواب درست را از او تحویل بگیرید.

هوش مصنوعی در ریاضیات و محاسبات نیز کاربرد بسیاری دارد و می‌تواند هرگونه محاسبات یا معادلات را به‌صورت صحیحی و آموزش پله به پله به شما نشان بدهد.

بخش‌هایی که برای ویژگی‌های چت جی پی تی مطرح شد تنها بخش کوچکی از این مدل هوش مصنوعی هستند و دارای مزایای بسیاری می‌باشد.

معایب چت جی پی تی

چت جی پی ممکن است در مواقعی به شما جواب‌هایی برای پسرش هایتان را بدهد که برای شما اشتباه باشد؛ ولی متقاعدکننده نیز درعین‌حال باشد.

این مدل هوش مصنوعی به دلیل حجم زیادی از کاربر که در حال استفاده از آن هستند باعث می‌شود که در مواقعی در پاسخ‌دهی با شما با کندی روبرو می‌شود.

چت جی پی تی به دلیل مشکلاتی که در کشور نظیر تحریم و فیلترینگ را دارد در استفاده از این هوش مصنوعی با مشکل روبرو هست.

چت جی پی تی تهدیدکنندة بشریت

با اینکه این هوش مصنوعی در حالت ابتدایی قرار دارد؛ اما باتوجه‌به تحقیق‌هایی بر روی آن انجام شده است ممکن باتوجه‌به اطلاعاتی که دارد حقایقی را برای انستان نشان دهد که بشریت هنوز آمادگی آن را ندارید و از نظر اجتماعی باعث پوچی برای انسان می‌شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که از نظر محققان برای انسان ایجاد می‌شود منفعل بودن آن است. این هوش مصنوعی می‌تواند در آینده بسیاری از فعالیت هارا برای انسان بدون هیچ خطایی انجام دهد و نه‌تنها نیروی انسانی دیگر کاربردی نخواهد داشت؛ بلکه باعث منفعل‌شدن او نیز می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی کامل چت جی پی تی به‌عنوان جدیدترین مدل هوش مصنوعی پرداختیم که دارای مزایا و کاربردهای فراوانی می‌باشد. اما باتوجه‌به مشکلاتی که ممکن است در آینده برای بشریت ایجاد می‌کند باید هنوز بر روی آن کار شود و آپدیت‌هایی برایش منتشر شود. ممنون که در مطلب با چای هوشمند همراه بودید.