تعرفه پشتیبانی شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه|اسمارت تی

پشتیبانی شبکه نیاز تمام سازمان ها و شرکت هایی که از سیستم های شبکه ای استفاده می کنند و نمی شه از این ضرورت چشم پوشی کرد چرا که با استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه از صحت عملکرد شبکه مطمئن می شوید و از مشکلات آتی جلوگیری می کنید.

یک تیم فنی حرفه ای می تونه نگرانی شما رو در خصوص امنیت شبکه و اطلاعات به حداقل برسونه. یکی از سوال های اصلی در این زمینه هزینه پشتیبانی شبکه است که این هزینه با توجه به نیاز شما و خدمات دریافتی متفاوت است. در ادامه این مقاله همراه من باشید تا موضوع تعرفه پشتیبانی شبکه رو با هم بررسی کنیم.

تعرفه پشتیبانی شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه، با توجه به خدمات ارائه شده، متفاوت است. بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده پشتیبانی شبکه و راهکارهای شبکه، دارای پلن‌های متفاوتی هستند که مدت زمان مشخصی دارند. به عنوان مثال، پلن یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه با خدمات مشابه ارائه می‌شوند. به همین منظور، قطعاً یک پلن یک ماهه، قیمت کمتری نسبت به پلن شش ماهه دارد.

نکته‌ای که قبل از بررسی تعرفه پشتیبانی شبکه باید به آن توجه کنید، خدمات مورد نیاز شما است. باید به چند سوال مهم، پاسخ دهید. در پشتیبانی شبکه به چه خدماتی نیاز دارید؟ چه مدت زمانی، به این پشتیبانی شبکه نیاز دارید؟ پاسخ به این سوالات می‌توانید خیلی چیزها را برای شما مشخص کند. با توجه به خدمات مورد نیاز، می‌توانید شرکت مورد نظر خود برای دریافت پشتیبانی شبکه را انتخاب کنید و با توجه به مدت زمان نیز، یک پلن انتخاب می‌کنید. در کل، قیمت پشتیبانی شبکه در هر شرکتی با توجه به خدمات ارائه شده، متفاوت است.

محاسبه هزینه پشتیبانی شبکه

همان‌طور که اشاره کردیم، هزینه و تعرفه پشتیبانی شبکه متغیر است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. برخی از این عوامل، عبارت‌اند از:

تعرفه شبکه های کامپیوتری، تعداد تجهیزات شبکه

هر چه تجهیزات سخت افزاری موجود در شبکه بیشتر باشد، قیمت پشتیبانی شبکه نیز بیشتر می‌شود. از این رو، تعداد کامپیوترها، سرورها و پرینترها در تعرفه پشتیبانی شبکه مهم هستند. هر یک از این تجهیزات سخت افزاری، باید به صورت جداگانه پشتیبانی شوند و برای پشتیبانی، نیازمند کارشناسان بیشتری است.

تعداد دفعات مراجعه کارشناس

تعداد دفعات مراجعه حضوری کارشناس به نظر کارفرما بستگی دارد. برخی از کارفرماها، یک‌بار مراجعه در ماه را نیاز دارند و برخی دیگر، تعداد دفعات بیشتری را می‌خواهند. هر چه تعداد دفعات مراجعه حضوری کارشناس بیشتر باشد، تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه نیز بیشتر می‌شود.

تعرفه و قیمت پشتیبانی شبکه با توجه به پارامتر مسافت

موقعیت مکانی شبکه با فاصله کارشناس پشتیبانی اهمیت بالایی در هزینه پشتیبانی شبکه دارد. هر چه مسافت میان این دو بیشتر باشد، هزینه‌ای تحت عنوان هزینه رفت و آمد به تعرفه پشتیبانی اضافه می‌شود.

تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه،  پیچیدگی سخت افزاری

هر چه تعداد سخت افزار به کار رفته در شبکه بیشتر باشد، پیچیدگی سخت افزاری در شبکه نیز بیشتر می‌شود. از طرف دیگر، نوع دستگاه سخت افزار به کار رفته در شبکه مهم است. هر چه پیچیدگی بیشتری داشته باشد، کارشناسان حرفه‌ای‌تر و متخصص‌تر نیاز می‌شود و از این رو، هزینه پشتیبانی افزایش می‌یابد.

تعرفه خدمات پشتیبانی نرم افزاری شبکه

سرویس‌ها و نرم افزارهایی که در شبکه متصل هستند و از آنها استفاده می‌شود، نقش مهمی را در هزینه پشتیبانی ایفا می‌کنند. در واقع، هر چه این تعداد نرم افزارها بیشتر باشد، پیچیدگی آنها نیز افزایش می‌یابد. هر چه پیچیدگی آنها بیشتر شود، برای پشتیبانی به کارشناسان حرفه‌ای‌تری نیاز خواهد شد.

نوع ارائه خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه به دو صورت مجازی و حضوری ارائه می‌شود. در نوع حضوری، کارشناس باید در محل حضور پیدا کند و زمان آن بر محاسبه هزینه عیب یابی شبکه و خدمات دریافتی موثر است.

نیز بیشتر می‌شود. در مقابل، روش غیرحضوری، زمان کمتری برای عیب‌یابی نیاز است و کارشناس در محل حضور پیدا نمی‌کند. نوع حضوری خدمات پشتیبانی شبکه، هزینه بیشتری نسبت به نوع غیرحضوری دارد.

انتخاب بهترین پشتیبانی شبکه

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، شما باید به نیاز خود برای سازمان یا کسب و کارتان توجه کنید. بسیاری از موارد، کارشناسان به ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به صورت غیرحضوری نیاز دارند. در این صورت هزینه پشتیبانی شبکه کامپیوتری نیز کمتر می‌شود. در مقابل، برخی دیگر حتما پشتیبانی حضوری می‌خواهند. تمام این موارد به انتخاب کارفرما بستگی دارد. هر چه خدمات بیشتری بخواهید، هزینه پشتیبانی بیشتر می‌شود. چای هوشمند یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه است.

پشتیبانی شبکه | اسمارت تی

تعرفه پشتیبانی شبکه 1402

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم با توجه به پیچیدگی ها و نیازهای مختلف هرمجموعه، هزینه خدمات پشتیبانی متفاوت است و عوامل مختلفی مثل  استفاده از خدمات حضوری یا ریموت، تعداد سخت افزارهای موجود، نیازهای نرم افزاری، تعداد دفعات مراجعه کارشناس، نیازهای امنیتی مجموعه و …. در هزینه نهایی موثر است.

سخن آخر

 در این مقاله سعی کردیم یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب پشتیبان شبکه یعنی تعرفه و قیمت پشتیانی شبکه  رو بررسی کنیم. داشتن یک شبکه پایدار ، حفاظت از اطلاعات ،  جلوگیری از مشکلات آتی ، به روز بودن شبکه ، ارائه سیاست های امنیتی شبکه و … همه موارد مهمی است که در انتخاب پشتیبان شبکه لازم است به آن توجه کنید و نمی شود در این موارد سهل انگاری کرد و در واقع پاسخگویی به نیازهای اصلی شبکه را نمی شود قربانی تعرفه کمتر کرد.  

اگر برای  سوال هایی مثل قیمت کابل کشی شبکه 1402، یا تعرفه پشتیبانی شبکه 1402 ، و یا هزینه امنیت شبکه، و … به دنبال پاسخ مناسب هستید روی کمک کارشناسان مجموعه اسمارت تی حساب کنید. این مجموعه سال های مهارت و تجربه را در اختیار شما می گذارد تا در خصوص عملکرد پایدار و بی نقص شبکه و رفع مشکلات در حداقل زمان مطمئن شوید.